YURT DIŞINDA BİLİNEN 5 MARKA ARASINDA YER ALIYORUZ!

14 Aralık, 2020

Euromak’ın ürün gamından bahsedebilir misiniz?
Euromak başlangıç olarak halı yıkama sektörüne hitap eden bir ürün portföyü ile ortaya çıktı. Bunlar; halı yıkama, sıkma, süpürme, çırpma makinaları. Endüstriyel temizlik makinaları olarak şu an itibariyle ciddi bir ürün kapasitesine ve pazar payına sahibiz. Bu ürünlerin yanında gelecek vizyonumuz arasında şunlar da var; Euromak temizlik sektörünün ihtiyaç duyduğu birçok makine konusunda çözümler üretip, ürün geliştirerek AR-GE’ler yaratmaya devam edecek. Bununla birlikte ürün gamını geliştirerek ve yatırımlarını büyüterek marka değerini tüm dünyaya işleyecek.
Yurt dışında da tercih edilen bir markasınız. Bu başarınızın sırrı nedir?
Yurt dışında tercih edilen marka olmak; yurt dışına daha çok çıkmak demektir. Bizim en önemli özelliklerimiz de, pandemiden önce 10’a yakın ülkeye seyahat yapıyorduk. Her pazarın dinamikleri ve talepleri farklıdır. Yerinde görerek ihtiyaçlarına uygun çözümler üretmek sizi rakiplerinizden bir adım öne taşıyor. Biz bunun faydasını gördük ve yaklaşık 10 yılda 30’a yakın ülkeye seyahat gerçekleştirdik. Her bölgenin halı yıkaması, temizlik alışkanlıkları farklı, yıkama prosesleri farklı. Biz bu bölgelerin ihtiyaçlarına cevap verecek uygunlukta makinalar tasarladık ve ürettik. Müşterilerimizin memnuniyetleri de bize referans olarak geri dönüş sağladı. Yurt dışına gitmeden, pazarı ve pazar dinamiklerini takip etmeden, ihtiyaçları tespit etmeden makine satmak zor. Biz de tüm bunlara dikkat ederek ürünlerimizi geliştiriyoruz ve bunun meyvesini alıyoruz. Yurt dışında şu an en bilindik ilk 5 marka arasında yer alıyoruz. Dijital kanalları doğru kullanarak olanı anlatıyoruz. Ne ise o diyerek yola devam ediyoruz. Müşteri memnuniyetini de dikkate aldığınızda marka değeri oluşmaya başlıyor.
Clean Eurasia 2021’e firmanız da katılım sağlayacak. Temizlik sektörünü bir araya getirecek olan bu fuarın firmanıza neler katacağını düşünüyorsunuz?
Öncelikle bizi ziyaret edemeyen birçok müşteri adayımız bu fuara gelerek bizi tanıma fırsatı buluyorlar. Biz de şunu iddia ediyoruz; bir sağlam, iki sade, üç kullanışlı makinalar yapıyoruz. Bu bir slogan olarak kalıyor. Müşterilerimiz bizi fuarlarda bu iddia ettiğimiz unsurları gelip görerek diğer makinalarla karşılaştırma imkanına sahip oluyorlar. Bu da bizi veya bu konuda kurumsal ve ciddi çalışan markaları öne çıkarıyor. Fuar vizyon demek ve bu vizyonu sergilemek müşterilerimize iddia ettiklerimizi gösterme imkanı sunuyor. Bu yüzden bu fuar bizim için çok önemli. Sadece halı yıkama makinaları değil, temizlik sektörünün tamamına hitap eden makinalar üretiyoruz. Bu fuar da makine üreticileri ile aynı podyumda boy göstermemizi ve gelecek vizyonumuza uygun şekilde ürün gamımızı genişletmemize yardımcı olacak.
Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?
Euromak’ın yapısı yılda ortalama bir tane AR-GE ve ÜR-GE çalışması yapmak ve bu çalışmalarımıza da hızla devam ediyoruz. Şu an devlet teşvikli bir AR-GE ve ÜR-GE çalışması gerçekleştirdik. Bunların yakın zamanda lansmanlarını yapmaya başlayacağız. Bir sonraki sezonda bu çalışmaları sektörde tüm dostlarımıza sunmayı planlıyoruz. Bu fuarda sevgili dostlarımız bizi yerinde görüp ziyaret etsinler.