hali-sikma-makinasi-spin-2300-m-1 hali-sikma-makinasi-spin-2300-m-2

SPIN-2300-M Halı Sıkma Makinası

hali-yikama-makinasi-ikon

hali-yikama-makinasi-ikonMALZEME SEÇİMİ: Mühendislerimiz, sıkma makinalarını amacına uygun olarak; kullanılacak malzeme özelliği, kalınlığı ve gerekli olan ağırlığı gibi her detayı inceleyip tasarlamaktadırlar. Rulman ve yataklar için malzeme seçimi yapılırken, çalışma saati, dönüş devirleri, çapları ve yağlama sistemi gibi durumları göz önünde bulundurarak özenle ve dikkatle seçim yapılır.

hali-yikama-makinasi-ikon

hali-yikama-makinasi-ikonSÜSPANSİYON SİSTEMİ: İmalat sürecinde tüm sistem önce balansız olarak tasarlanır. Sıkma yapılacak olan halıların cinsleri, kalınlıkları, boyları ve enleri gibi birçok faktörden dolayı makinanın kalkış ve duruşu esnasında oluşabilecek vibrasyonu önleyip makinanın daha uzun ömürlü olması için airbag (amortisör) sistemi eklenir. Süspansiyon sistemi sıkma makinalarının kullanım ömrünü etkileyen en önemli parçalardan bir tanesidir.

hali-yikama-makinasi-ikon

hali-yikama-makinasi-ikonKAPAK SİSTEMİ: SPIN 2300 M’de, pnömatik ya da manuel kapak sistemi tercihi yapabilirsiniz. Pnömatik sistemde, kapak hava basıncı ve vakum etkisiyle kapanır. Kapak sistemi sıkma makinalarının en hassas bölümüdür. Doğru tasarlanmış bir kapak sistemi ile makinanın ömrü artar ve sorunsuz çalışma performansı gösterir. ARGE ve inovasyon çalışmalarımız sonucunda sıkma makinalarında yaşanabilecek kapak sorununu minimuma indirdik.

hali-yikama-makinasi-ikon

hali-yikama-makinasi-ikonKONTROL PANELİ: Pano üzerine yerleştirilen kontrol paneli, kullanıcıya kolay kullanım imkanı ve ulaşılabilirlik bakımından avantaj sağlar. Ayrıca zaman rölesi sayesinde halı sıkma makinası otomatik olarak sıkma işlemini bitirir.SPIN 2300 M’de kullanılan elektronik parçaları uzun yıllar kullanılabilecek ve arıza çıkarmayacak kaliteli ürünlerden özenle seçmekteyiz.

hali-yikama-makinasi-ikon

hali-yikama-makinasi-ikonHIZ KONTROL: Makina panosuna adapte edilen hız kontrol sistemi; makinanın kalkış ve duruşlarında yavaştan hızlıya, hızlıdan yavaşa çalışması neticesinde birçok parçasının çabuk aşınmasını önlemiş olmaktadır. Bu sistem sıkma makinalarının ömrünü uzatmaktadır.

hali-yikama-makinasi-ikon

hali-yikama-makinasi-ikonSIKMA VE DEVİR: Sıkma makinesine dönüş yöne göre yerleştirilen halılar en uygun devirde çalıştırılarak merkez kaç yöntemi ile suyun dışarı atılması sağlanmaktadır. Ortalama olarak uygun devirde sıkma yapılan bir halıda %10 civarında nem kalmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli konu hem iyi sıkma yapacak, hem makinayı yıpratmayacak dönüş devrinin iyi tespit edilmesidir. Çalışan parçalar için dikkat edilmesi gereken bir husustur.

hali-yikama-makinasi-ikon

hali-yikama-makinasi-ikonKALİTE: Üretim aşamasının her birinde kalite yönetim sistemi uygulanarak CE Standartlarında makinalar tasarlanıp üretilmektedir. Gerekli belgelendirme ve testleri yapılarak kaliteden taviz vermeden makinalar kullanıma hazır hale getirilmektedir.

Teknik Özellikler

hali-sikma-makinasi-ikon İç Tambur Çapı 380 mm.
hali-sikma-makinasi-ikon İç Tambur Boyu 2300 mm.
hali-sikma-makinasi-ikon İç Tambur Malzemesi Paslanmaz Çelik
hali-sikma-makinasi-ikon Motor Gücü 4 kW
hali-sikma-makinasi-ikon Malzeme Sıcak Daldırma Galvaniz
hali-sikma-makinasi-ikon Sıkma Devri 1200 d/d
hali-sikma-makinasi-ikon Kapak Kestamitleri Ayarlanabilir
hali-sikma-makinasi-ikon Günlük Kapasite 1000 m2
hali-sikma-makinasi-ikon Hız Kontrol Opsiyonel
hali-sikma-makinasi-ikon Körük Sayısı 4 adet
hali-sikma-makinasi-ikon Kapak Sistemi Manuel/Pnömatik
hali-sikma-makinasi-ikon Fren Sistemi Opsiyonel
hali-sikma-makinasi-ikon Kontrol Paneli Manuel
hali-sikma-makinasi-ikon Max. Halı Eni 2100 mm.
hali-sikma-makinasi-ikon Max. Halı Boyu 4000 mm.
hali-sikma-makinasi-ikon Voltaj 380V
hali-sikma-makinasi-teknik-cizim